Dzień Języków Obcych w Gimnazjum nr 37

, Języki obce, Aktualności

W dniu 15 maja 2007 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Uczniowie z niemal wszystkich klas wzięli udział w co najmniej jednej z imprez.
Kilkanaście zespołów lub solistów uczestniczyło w konkursie piosenki anglojęzycznej, 7 dwu- lub trzyosobowych zespołów z klas trzecich i 15 zespołów z klas drugich wzięło udział w podchodach organizowanych na terenie szkoły. Uczniowie odszukiwali zadania (krzyżówki, rebusy, puzzle) ukryte w kopertach w różnych miejscach szkoły. Do kopert trafili ci uczniowie, którzy byli w stanie zrozumieć instrukcje sformułowane po angielsku.
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w pokazie słownikowym wydawnictwa Longman, organizowanym przez p. Bożenę Luderę i p. M. Urbańską-Wojtachę, oraz w zespołowym rozwiązywaniu krzyżówek.
Uczniowie klas drugich pisali dyktando.

Cała szkoła została udekorowana rebusami i dowcipami w języku angielskim, plakatami przedstawiającymi wybrane aspekty z życia krajów niemieckojęzycznych oraz rysunkami w najbardziej dowcipny sposób ilustrującymi wybrane przysłowia niemieckie. Na parterze i piętrze szkoły zorganizowano prezentacje krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz Włoch.
Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów organizowanych tego dnia, a także zwycięzcom wszystkich innych konkursów językowych, które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym. Nagrody, zakupione ze środków Rady Rodziców oraz przekazane przez wydawnictwo Longman, wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Wełna.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkursów: