Podsumowanie kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

, Projekty i współpraca, Bezpieczeństwo, Aktualności

9 kwietnia w Dniu Trzeźwego Umysłu podsumowana została kampania z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przede wszystkim od alkoholu. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa prowadzonej przez naszą szkołę we współpracy z Komendą Miejską Policji w Krakowie. Koordynatorem akcji była Pani pedagog Iwona Marczyńska.

Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych i klasy 7a mieli do wykonania trzy zadania ocenione przez profesjonalne Jury oraz przedstawicieli młodzieży:

• napisanie testu ze znajomości tematyki uzależnień,
  • zaprezentowanie przygotowanych wcześniej plakatów
  • i przedstawienie nagranych spotów reklamowych promujących życie w trzeźwości.

Na korytarzu pierwszego piętra powstała wystawa prac uczniowskich, na której znalazły się m.in. hasła:

Uzależnienie – nie!  Alkohol szkodzi zdrowiu, Myślę – nie, mówię – nie, Życie planuj, nałogami nie szpanuj! Precz z używkami! Stop dla papierosów, alkoholu, narkotyków, My 3c- nałogom mówimy: nie! Wybierz piękno!

Spoty reklamowe i filmiki propagowały prozdrowotne zachowania, uczyły sztuki odmawiania picia alkoholu, pokazywały, jak unikać zagrożeń.

Uczestnicy przy realizacji zadań konkursowych wykazali się dużą kreatywnością, wyjątkowym poczuciem humoru i wiedzą, na co zwróciła uwagę  Pani Monika Krupa st. sierżant z VII Komisariatu Policji współpracującego z naszą szkołą.

Oto podsumowanie kampanii:

I miejsce – kl. 3e