Projekt edukacyjny "Szkole ekopomysły"

, Projekty i współpraca, Aktualności

Projekt edukacyjny "Szkole ekopomysły"

Ekologii najlepiej uczyć się na praktycznych przykładach – takie założenie stało za nowym miejskim projektem „Szkolne ekopomysły”, w którym brała udział w tym roku szkolnym 2019/2020 grupa uczniów  z klasy VIII a  pod opieką Pani Alicji Kamińskiej. Głównym celem projektu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców i rozwijanie wśród nich zachowań proekologicznych, w tym tych związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz środowiska. Uczniowie Wiktoria Adamska, Daniel Bigos, Piotr Fortuniak i Tomasz Jończyk, reprezentowali naszą szkołę w tym projekcie. Na przełomie września i października, przez cztery kolejne soboty brali czynny udział w  ciekawych zajęciach laboratoryjno-badawczych prowadzonych  w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie,  poświęconych  m.in. zanieczyszczeniu powietrza, gleby i wody oraz działaniom proekologicznym.  Brali również udział w teście wiedzy, a także wyjeździe do Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach zajęć terenowych „Woda w Twojej rzece”.

W piątek, 25 października uczniowie i nauczyciele Krakowskich szkół spotkali się w Urzędzie Miasta Krakowa na seminarium podsumowującym projekt „Szkolne ekopomysły”.