SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZINTEGROWANEGO PLANU DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 GIMNAZJUM NR 37 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KRAKOWIE

, Bezpieczeństwo

W ramach Zintegrowanego Planu Działania, w roku szkolnym 2013/2014, zrealizowano następujące zadania:

1. Remont szatni uczniowskich – wymiana drzwi, wzmocnienie oświetlenia.
  2. Wymiana drzwi do sal lekcyjnych na drugim piętrze.
  3. Remont fragmentu chodnika przy budynku szkoły.
  4. Wymiana zniszczonych ławek przed budynkiem szkoły.
  5. Montaż systemu odwadniającego – wejście do budynku szkoły.
  6. Na bieżąco wycinane były zarośla zasłaniające widoczność w okolicy szkoły.
  7. Modernizacja monitoringu szkolnego.
  8. Wchodzenie/wychodzenie do/ze szkoły wyłącznie górnym wejściem – zamknięcie wejścia dolnego od strony szatni. W czasie przerw przy wejściu dyżurują nauczyciele, podczas lekcji drzwi są zamknięte.
  9. Utrzymanie zakazu wychodzenia poza budynek szkoły. Zorganizowanie możliwości spędzania długich przerw na terenie boiska szkolnego pod nadzorem nauczycieli dyżurujących (w okresie letnim).
  10. Doskonalenie systemu organizacji dyżurów nauczycielskich.
  11. Przeszkolenie uczniów klas pierwszych w zakresie odpowiedzialności karnej – zajęcia prowadzone przez specjalistów ds. nieletnich VII Komisariatu Policji.
  12. Zorganizowanie cyklu warsztatówdla: klas pierwszych  z zakresu komunikacji społecznej – Trening asertywności, klas drugich – z zakresu profilaktyki uzależnień: Fakty i mity oraz Mądry nastolatek, dla klas trzecich – Efekt motyla,  prowadzonych przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.
  13. Zrealizowanie projektu: „Szkoła przyjazna i bezpieczna dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi …” przy współpracy z MEN.
  14. Zrealizowanie projektu „Pierwszy rok, pierwszy krok”:  zajęcia warsztatowe dla klas I, spotkanie dla wychowawców klas I, warsztaty dla Rady Pedagogicznej, spotkanie dla rodziców uczniów klas I.
  15. Zrealizowanie projektu „Bardziej świadomy, bardziej bezpieczny”, przy współpracy ze Strażą Miejską i Policją.
  16. Udział w V edycji konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo” – drużyna gimnazjum zajęła czwarte miejsce.
  17. Przeszkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie procedur postępowania w odniesieniu  do młodocianych sprawców czynów karalnych.
  18. Przeprowadzenie i opracowanie badań ankietowych dot. Poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.
  19. Na bieżąco podejmowano działania profilaktyczne, interwencyjne (m.in. poprzez mediacje, rozmowy profilaktyczno-ostrzegawcze itp.).
  20. Utrzymywano stałą współpracę z: Policją, Strażą Miejską, Sądem, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 4, placówkami terapeutycznymi, MOPS-em, świetlicami socjoterapeutycznymi, parafiami, Radą Dzielnicy XV.

Opracowanie:

Alicja Czudec-Czyrnecka