Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki.

Zespół Downa (trisomia 21 chromosomu) spowodowany jest obecnością dodatkowego chromosomu 21. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji mającej na celu zmianę myślenia na temat osób z Zespołem Downa.
Zakładając tego dnia dwie różnokolorowe skarpetki nie do pary, wyrażamy naszą solidarność z osobami dotkniętymi tym syndromem.

W naszej szkole uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do akcji. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z charakterystyką Zespołu Downa, rozmawiali na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji oraz wykonali kolorowe prace- skarpetki. Oczywiście nie zabrakło też wielu niedopasowanych, kolorowych skarpetek!

Galeria Kolorowych Skarpetek