Zdrowo się odżywiamy

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Zdrowo się odżywiamy

Klasa 2b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pt. "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków" organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Konkurs miał na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach konkursu uczniowie obejrzeli filmiki na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów, poznali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz samodzielnie przygotowali zdrowy posiłek. Ponadto przez dwa tygodnie szczególnie dbali o zdrowe drugie śniadanie w szkole, uzupełniając książeczki naklejkami z produktami z każdej półki piramidy zdrowego żywienia. Jako podsumowanie działań prozdrowotnych wspólnie przygotowali plakat pt. "Talerz zdrowia" oraz poczęstunek bogaty w wartości odżywcze. Spośród prac nadesłanych z całej Polski, jury postanowiło przyznać naszej klasie nagrodę główną. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom i maskotkę Mocniaka.